powrót

O firmie - Prima Inowrocław

Firma "PRIMA" rozpoczęła produkcję okien i drzwi PVC pod koniec kwietnia 2010 roku jako nowy podmiot gospodarczy. Powstała jednak "na bazie" nieistniejącej już firmy INTUR (prekursora w dziedzinie produkcji okien z PVC na polskim rynku - produkcja od roku 1990). Trzon kadry zarządzającej i technicznej stanowią pracownicy z wieloletnim doświadczeniem w tej branży wywodzący się z firmy INTUR - KFS. Zakupiona została nowoczesna linia technologiczna firmy U.R.B.A.N. sterowana przez oprogramowanie STOLCAD.

Celem przedsiębiorstwa PRIMA jest oferowanie każdemu klientowi produktu o najwyższej jakości. Wynika to między innymi z najwyższej jakości zastosowanych do ich produkcji profili, okuć, szyb i uszczelnień oraz nowoczesnego, zaawansowanego technologicznie parku maszynowego, obsługiwanego przez wykwalifikowaną kadrę pracowniczą.

Ponadto, każdy produkowany przez firmę produkt systematycznie poddawany jest rygorystycznym badaniom przez niezależne instytucje.

Posiadane niezbędne dokumenty, upoważnienia, atesty, certyfikaty na dane produkty. Potwierdzeniem jakości oferowanych produktów jest zakończona w ostatnim czasie dokumentacja umożliwiająca oznakowanie wyrobów znakiem CE, pozwalającym na sprzedaż produktów PRIMA we wszystkich krajach UE.

Obecnie produkujemy ok. 2500-3000 jednostek okiennych miesięcznie, z czego ok. 80% na eksport - głównie do Niemiec.